22 Eylül 2010 Çarşamba

Son Günlerden Kısa Kısa

Dünya Şampiyonası için Ankara'ya gittim. Tüm maçları izledim. Sonra Fransa ve Slovenya maçlarını Sinan Erdem'de izledim. Sırbistan maçını anca televizyondan takip edebildim. ABD finalini ise yolda olduğumdam -Bursa otogarında görebildiğim 10 dakika haricinde- izleyemedim bile. Böyle acaip bir şekilde geçti Dünya Şampiyonası...

Ankara Arena muhteşem bir salon. 2 yıldan az bir sürede tamamlanmasına rağmen adeta alışveriş merkezi gibi. Sİnan Erdem'i 17-18 senede tamamlayabilen iş bilmezlere de selam olsun. Sinan Erdem'e ise alışamadım. Abdi İpekçi ile gönül bağım o kadar kuvvetli ki İstanbul'da hangi salon olursa olsun sevmem kolay değil.

Ayrıca Fransa maçı için en pahalı bileti almama rağmen ön bloktan bilet vermeyen Federasyon'a da yazıklar olsun. Hakkımın yendiğini düşünüyorum. Ve helal etmiyorum. Tamam en yüksek bileti aldım diye bençe oturayım, Barış Ermiş'le birlikte havlu sallayayım da demiyorum. Ama bu kadar da olmaz. En azından ön blokta oturmayı hakediyordum. Ama maçları balkondan izlemek zorunda kaldık.

Maçları izlerken bir an önce Türkiye ve Avrupa ligleri başlasın diye içimden geçirdim ve yanımdakilere söyledim.

Abdi İpekçi özlemimi dindirmek ve Banvit'i desteklemek için Banvit maçına gittim. Efesliler'den tam 4 arkadaşa rasladım. Fenerbahçe Ülker ve GSCC tribünlerinden de aşina olduğum bir kaç sima vardı. Pek çok arkadaş Efes Pilsen'in sezon açılışına gitmiş. Benim haberim yoktu. Olsaydı da gitmezdim sanırım. Birlikte gittiğim 3 kişi de Balıkesirli ve basketbolla alakasız kişilerdi. Onlara yol göstericilik yapmam gerekiyordu. Banvit Bandırma'dan feribot kaldıracaktı. En azından böyle söylentiler kulüpte çalışanlar tarafından dile getirilmişti. Sonradan vazgeçtiklerini otobüse döndüklerini öğrendim. Bandırma'da 3 grup gelmişti. En kalabalık olanlar Uni-Banvit'ti. Bir miktar futbol taraftarı. Bir kısmı da sosyal aktivite peşinde Bandırma tikileriydi.. Maça ümitli başlasak ve zaman zaman gerçekten ümitlensek de olmadı. Basit hatalar vardı. Özellikle savunma performanları açısından Euroleague seviyesine olmayan bir eleme maçı oynandı. Banvit perşembe yola çıkıp cuma yola çıkacaktı. Orda yenilir ve EUrocup için kurulan kadrolarıyla Eurocup'da yollarına devam ederler.

Ayhan Şahenk'te GSCC ile hazırlık maçı yapmışız. Basına, taraftara herkese kapalı maç.. Efes'in böyle uyuz edici hareketleri sık sık oluyor malesef. Maçı rahat almışız. Ama ne olursa lsun söyleyecek en öneli şey şu: Bu uzun rotasyonu ligde final getirir. Ancak Euroleague'de eziliriz. Kasun'un tek pivot olarak alınıp başlanan sezondaki hataya ikinci kez düşme ihtimaline inanamıyorum...

4 yorum:

 1. Sinan Erdem de akustik çok kötü ama salon harika görünüyor.Tabi en az 10.000 kişiye oynanırsa.Efes sanırım bu sene orada oyanacakmıi.Kulübün kombine için çalışmlara yaptığını duydum.Bilgisi olan var mı?
  Kombine temin etmek isterim.

  YanıtlaSil
 2. Sinan Erdem mimari açıdan çok iyi ama akustik zayıftı.Salonda en az 10.000 kiiş olmalı ki gürültü çıksın.Bugün klübü aradım,kombine için çalışma yaptıklarını söylediler.İnşallah yaparlar.Kombine almak isterim.

  YanıtlaSil
 3. Sezon açılışı için Efes Fan Card sahipleri teker teker telefonla arandı. Ulaşım için çeşitli bölgelerden servis alternatifi sunuldu. Daha ne yapılsındı? Evet olay sezon açılışından ziyade bi' "corporate event" kıvamındaydı ama, tıka basa doyduk, pastamızı yedik. Bu bir ilkti, taraftar yönetim tarafından adam ve hatta kadın yerine konuluyordu. Çetin Çeki konuşmasında, taraftara özel bi' paragraf bile açılmıştı. Tüm oyuncular ile sohpet etme imkanı bulduk. Ben şahsen bizzat Rako, Nachbar ve Sinan ile epey bi' geyik çevirdim. Tamam bunlar insanlık için ufak ama Efes için büyük adımlar... Aykutçuğum bu aralar Efes'ten uzak kalmışsın galiba? Haberim olsaydı da sezon açılışına gitmezdim ne demek? anlayamadım..

  Uyuz edici hareket bu sefer Efes'ten gelmedi. Ve fakat bi' Efesliden geldi!.. Maça seyirci alınmasını istemeyen, Oktay Mahmuti. Haksız da sayılmaz. GSCC'un çıkacak çok bayırı, yiyecek en az 40 fırın ekmeği var.

  Kerem Gönlüm süperdi. 7/8 felan attı. O da biliyor içine Kevin Durant kaçtığını! Roberts mühim transfer. Yeni üçlük çizgisinden sokuyor. 5 numara için Vujciç düşünülüyormuş, Ermal'in yalancısıyım.

  YanıtlaSil
 4. Hızlı hızlı yazarken bazı ayrıntıları atlamışım. Haberim olsaydı gidemezdim çünkü Banvit maçına gittiğim 3 Balıkesirliye çok uzun zaman önce söz vermiştim ve 2'si hayatlarında İpekçi'ye gitmemişlerdi. DOlayısıyla mihmandarlık yapmam gerekiyordu. Yoksa böyle bir organizasyon arayıp da bulamadığım bir şey..

  YanıtlaSil