12 Ocak 2010 Salı

Rakocevic Olmadı Smith Olsun mu?

Marko'nun Yeri blogunun yabancı siteleri taramasına hayranım. Bu haberi de orda görmüştüm. Blog burda. Haber burda. Google çeviri de burda.

Unicaja Malaga önce Rakocevic'i istemiş. Sonra Charles Smith'e talip olmuş. İki oyuncunun da İspanya'da piyasası var. (Zaten Efes Pilsen'in şu anki kadrosunda İspanya'da oynamayan basketbolcu çok az.)

İlk başta sinirlenmiştim ama şimdi aklıma yatıyor gibi. Unicaja Malaga deplasmanda yensin Rytas'ı. Efes çıksın top 16'ya. Sonra alsın Smith'i. Efes Pilsen de boşalan yabancı kontenjanından 4 numara alsın. Ama 3 buçuktan 4 değil. 4 buçuktan 4 hiç değil. Ribaund kovalamaktan asla kaçmayacak tam bir 4 numara... Skorer olmasına gerek yok. Takımda yeterince sayı seçeneği var. Bu sayede kendi mevkisinde oynayabilecek olan Nachbar da hem mutlu olur hem de patlama yapar.

Not: Fotoğraftaki ben değilim.

3 yorum:

  1. Ya çok kolay harcamışsın Charles'i!.. Rako Charles'ın onda biri kadar savunma yapsın da öpüp de başımıza koyalım.

    YanıtlaSil
  2. Bence şu anda takımın tartışmasız en faydalı yabancısı Smith.Rako'nun gönderilmesine tamamen karşıyım ama Smith'e ondan 5 kat daha karşıyım. Gidecek bir yabancı varsa ya Santiago'dur ya da Thornton bana göre.

    YanıtlaSil
  3. Smith olmazsa Thornton olsun.. 2 numara göndermenin fırsat maliyeti düşük. Bir başka deyişle 2 numara gönderip yerine alınacak 4 numara ön saha savunma sertliğini biraz azaltacaktır. Ama pota altı savunma sertliğini ve ribaund potansiyelini arttırır. Ayrıca Nachbar ve Shumpert'ın kendi mevkilerinde rahatça oynamasını sağlar. Teorik olarak böyle bir gelişmede Efes Pilsen'in kazancı kaybından fazla olur.

    YanıtlaSil